VOP (Všeobecné Obchodní Podmínky) - platnost od 1.1.2019

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

:: Jak se objednat na focení?

- Objednávky příjmám pouze přes e-mail foto@andrassi.cz.

- SMS objednávky (ani dotazy) nejsou akceptovány.

- Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumnění s nimi, stejně tak s mým autorským přístupem a fotografickým stylem, kterým fotografuji.

- Objednací doba se odvíjí od momentální obsazenosti a může se lišit.

- V případě špatného počasí se focení v exteriéru posouvá na nejbližší volný termín po dohodě s Vámi.

- V případě závažného a akutního důvodu (nemoc, úraz) jej lze po dohodě přesunout na jiný den/vypsaný termín.

:: Cena focení

- Cena konkrétních typů fotografování je podrobně uvedena na mých webových stránkách v sekci Prices.

:: Platba za focení

- Částka za uvedený balíček je splatná ihned po focení.

- Na některé typy focení, jako např. na svatební, vyžaduji předem složení rezervačního poplatku 50% celkové ceny na daný termín. Tento poplatek je nevratný.

:: Kdy dorazit na focení? Doba focení? Co se stane když nedorazíte?

- Opravdu stačí dorazit 5 minut před sjednanou dobou začátku fotografování.

- Maximální doba fotografování je uvedena v ceníku u jednotlivých služeb a bez dohody jí nelze prodlužovat či jakkoliv nadstavovat. 
Váš pozdní příchod není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení.

- Opozdíte-li se o více než 30 minut bez předchozí omluvy, jsem oprávněn fotografování zrušit (pokud byl na fotografování požadovan rezervační poplatek – propadá bez náhrady) nebo vám účtovat za každou započatou hodinu čekání 500,-. Bylo-li k focení sjednáno i služeb vizážisty a čekáme-li vás společně, jsem oprávněn požadovat dvojnásobek této částky. Opozdím-li se naopak bez předchozí omluvy já, dostanete nad rámec balíčku za každých 15 minut čekání 1 fotku navíc :-)

:: Fotky 

- Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.

- Konečný výběr odevzdávaných fotografií ze svatby klientovi je zcela na mém výlučném uvážení, vždy je ovšem dodržen a zaručen garantovaný počet v rámci služby. Výběr fotografií je projevem autorského přístupu a mého fotografického stylu.

- Konečný výběr odevzdávaných fotografií klientovi u rodinné, těhotenské, lifestylové a rande fotografii je na základě výběru klienta z elektronicky zaslaných náhledů.

- Neručím však za spolupráci všech členů rodiny a nepodaří-li se v deklarovaném časovém rozpětí nafotit dostatečný počet kvalitních fotek, nemůže to být přičítáno na vrub fotografa.

:: Úpravy fotek

- Všechny fotografie odevzdávané na USB flashdisku nebo elektronicky zaslané ve složkách "Pro FB", "Pro Web" a "Pro tisk" jsou upravované (retušované).

- Rodinné, dětské a těhotenské fotografie obsahují základní úpravy (retuš) – tj. ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění lehkých kosmetických vad jako je např. akné, škrábanec či modřina.

- U portrétů a svatebních portrétů pak k základní retuši přidávám hlubší retuš pleti, zjemnění výrazných vrásek (ne ovšem jejich odstranění !).

- Repotrážní typ fotografií a skupinové fota nejsou hloubkově retušovány, obsahují pouze základní úpravu.

- Také doporučuji profesionální vizážistku či vizážistu, kteří Vám vytvoří takový make-up, jaký se Vám bude líbit.

- V případě nadstandardních přání (úprava zubů, odstranění tetování/samolepek, úpravy trčejících ramínek či neposlušných vlasů a dalších náročnejších retuší) si účtuji 250Kč navíc za každou fotografii. Toto vždy s vámi konzultuji, aby bylo zřejmé zda již jde o nadstandardní retuš či nikoli.

- Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není důvod k reklamaci fotografií. To platí i pro make-up. Pokud se necháváte na focení nalíčit, prosím vždy tak, abyste byly spokojeni.

:: Dodací lhůty a způsob předání

- Doba dodání kromě svateb je zhruba 4-5 týdnů od Vašeho výběru z náhledů a může se lišit dle mé aktuální vytíženosti.

- Pokud víte, že budete fotografie potřebovat dříve, prosím objednejte se dříve anebo využijte možnost zrychleného dodání digitálních fotografií do 3 dnů + 800 Kč k balíčku.

- Upravené fotografie na USB flashdisku/elektronicky zaslané neobsahují mé logo a budou ve velikosti jak pro tisk, pro FB tak i zmenšené pro web.

- Doba dodání fotek u svatebního fotografování se může v záležitosti na sezóně lišit – zhruba 7 týdnů od svatby. V případě nenadálých skutečností si vyhrazuji tuto lhůtu prodloužit.

- Fotografie je možné si vyzvednout buď osobně po domluvě v Brně na smluveném místě anebo je mohu zaslat poštou jako doporučenou zásilku za 120 Kč poštovné.

:: Archivace dat

- Neupravené fotografie (raw formát) uchovávám po dobu jednoho měsíce od odevzdání zakázky, poté data  odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (tzv. GDPR).

- Odevzdané fotografie archivuji všechny po dobu jednoho roku.

- Pokud u Vás dojde ke ztrátě či poškození USB flashdisku s fotkami rád vám poskytnu nový za 300 Kč.

:: Reklamace

- Fotografie vyvolávám u ověřených dodavatelů, které barevně sedí s nastavením mého barevně zkalibrovaného monitoru.

- Reklamace tištěných fotografií je tedy možná pouze na základě viditelné tiskové chyby jako jsou škrábance, pruhy atp. ne v barevnosti či světlosti/tmavosti daného tisku.

- Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

- Reklamace digitálních dat uložených na USB flashdisku je možná pouze na základě technické vady nosiče. V případě prokázání např. poškozených dat máte nárok na bezplatné dodání nového média s digitálními daty.

- Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem k reklamaci fotografií ani digitálních dat na USB flashdisku.

- Klient je také srozuměn se skutečností, že výsledné poskytnuté služby jsou charakteristickým odrazem reality skrze elektronická zařízení, reflektující osobitý vzhled věcí, krajiny a lidí. Estetická kvalita fotografií se vzhledem k této skutečnosti může různit a její hodnocení je ryze subjektivním aspektem.

:: Neupravené fotografie

- Neupravené fotografie odevzdávám pouze u svatebního focení ve formátu .jpeg.

:: Ostatní

- Cestovné 7 Kč/km mimo Brno tam i zpět - počítáno z místa mého bydliště do místa určení. Svatby do 20km od Brna zdarma, nad 20km od Brna 7 Kč/km tam i zpět - počítáno z místa mého bydliště do místa určení.

TOPlist