VOP (Všeobecné Obchodní Podmínky) - platnost od 1.9.2016

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

:: Jak se objednat na focení?

- Objednávky příjmám  telefonicky na čísle +420 608 180 613 nebo přes e-mail foto@andrassi.cz.

- SMS objednávky (ani dotazy) nejsou akceptovány.
- Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumnění s nimi, stejně tak s mým autorským přístupem a fotografickým stylem, kterým fotografuji.
- Objednací doba se odvíjí od momentální obsazenosti a může se lišit.
- V případě špatného počasí se focení v exteriéru posouvá na nejbližší volný termín po dhodě s Vámi.

:: Cena focení

- Cena konkrétních typů fotografování je podrobně uvedena na mých webových stránkách v sekci Prices.

:: Platba za focení

- Částka za uvedený balíček je splatná ihned po focení.
- Na některé typy focení, jako např. na svatební, vyžaduji předem složení rezervačního poplatku 50% celkové ceny na daný termín. Tento poplatek je nevratný.
- V případě závažného a akutního důvodu (nemoc, úraz) jej lze po dohodě přesunout na jiný den/vypsaný termín.
- V případě špatného počasí se focení v exteriéru posouvá na nejbližší volný termín po dhodě s Vámi.

:: Kdy dorazit na focení? Doba focení? Co se stane když nedorazíte?

Opravdu stačí dorazit 5 minut před sjednanou dobou začátku fotografování.
- Maximální doba fotografování je uvedena v Ceníku u jednotlivých balíčků a bez dohody jí nelze prodlužovat či jakkoliv nadstavovat
váš pozdní příchod není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení
.
- O
pozdíte-li se o více než 30 minut bez předchozí omluvy, jsem oprávněn fotografování zrušit (pokud byl na fotografování požadovan rezervační poplatek – propadá bez náhrady) nebo vám účtovat za každou započatou hodinu čekání 500,-. Bylo-li k focení sjednáno i služeb vizážisty a čekáme-li vás společně, jsem oprávněn požadovat dvojnásobek této částky. Opozdím-li se naopak bez předchozí omluvy já, dostanete nad rámec balíčku za každých 15 minut čekání 1 fotku navíc :-)

:: Fotky 

- Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.
- Konečný výběr odevzdávaných fotografií klientovi je zcela na mém výlučném uvážení, vždy je ovšem dodržen a zaručen garantovaný počet v rámci zvoleného balíčku. Výběr fotografií je projevem autorského přístupu a mého fotografického stylu.
- Neručím však za spolupráci všech členů rodiny a nepodaří-li se v deklarovaném časovém rozpětí nafotit dostatečný počet kvalitních fotek, nemůže to být přičítáno na vrub fotografa.

:: Úpravy fotek

- Všechny fotografie odevzdávané na CD/DVD/USB ve složkách "web" a "upravené" jsou upravované (retušované).
- Rodinné, dětské a těhotenské fotografie obsahují základní úpravy (retuš) – tj. ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění lehkých kosmetických vad jako je např. akné, škrábanec či modřina.
- U portrétů a svatebních portrétů pak k základní retuši přidávám hlubší retuš pleti, zjemnění výrazných vrásek (ne ovšem jejich odstranění !).
- Repotrážní typ fotografií a skupinové fota nejsou hloubkově retušovány, obsahují pouze základní úpravu.
- T
aké doporučuji profesionální vizážistku či vizážistu, kteří Vám vytvoří takový make-up, jaký se Vám bude líbit.
- V
 případě nadstandardních přání (úprava zubů, odstranění tetování/samolepek, úpravy trčejících ramínek či neposlušných vlasů a dalších náročnejších retuší) si účtuji 100Kč navíc za každou fotografii. Toto vždy s vámi konzultuji, aby bylo zřejmé zda již jde o nadstandardní retuš či nikoli.
- V
lastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není důvod k reklamaci fotografií. To platí i pro make-up. Pokud se necháváte na focení nalíčit, prosím vždy tak, abyste byly spokojeni.

:: Dodací lhůty a způsob předání

- Doba dodání kromě svateb je zhruba 3-4 týdny a může se lišit dle mé aktuální vytíženosti.
- P
okud víte, že budete fotografie potřebovat dříve, prosím objednejte se dříve anebo využijte možnost zrychleného dodání digitálních fotografií do 7dnů + 600 Kč k balíčku.
- U
pravené fotografie na CD/DVD/USB neobsahují mé logo a budou ve velikosti jak pro tisk, pro FB tak i zmenšené pro web.
- D
oba dodání fotek u svatebního fotografování se může v záležitosti na sezóně lišit – zhruba 6-7 týdnů od svatby. V případě nenadálých skutečností si vyhrazuji tuto lhůtu prodloužit.
- Fotografie je možné si vyzvednout buď osobně po domluvě v Brně na smluveném místě anebo je mohu zaslat poštou jako doporučenou zásilku.

:: Archivace dat

- Neupravené fotografie (raw formát) uchovávám po dobu cca 3 měsíců.
- O
devzdané fotografie archivuji všechny minimálně po dobu jednoho roku.
- P
okud dojde během té doby ke ztrátě či poškození CD/DVD/USB s fotkami, mohu vám nové CD/DVD s vašimi fotografiemi vypálit za 100 Kč, případně 300 Kč za USB flashdisk.

:: Reklamace

- Fotografie vyvolávám u ověřených dodavatelů, které barevně sedí s nastavením mého barevně zkalibrovaného monitoru.
- R
eklamace tištěných fotografií je tedy možná pouze na základě viditelné tiskové chyby jako jsou škrábance, pruhy atp. ne v barevnosti či světlosti/tmavosti daného tisku.
- N
espokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.
- R
eklamace digitálních dat uložených na CD/DVD/USB je možná pouze na základě technické vady nosiče. V případě prokázání např. poškozených dat máte nárok na bezplatné dodání nového média s digitálními daty.
- V
lastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem k reklamaci fotografií ani digitálních dat na CD/DVD.
- K
lient je také srozuměn se skutečností, že výsledné poskytnuté služby jsou charakteristické odrazem reality skrze elektronická zařízení, reflektující osobitý vzhled věcí, krajiny a lidí. Estetická kvalita fotografií se vzhledem k této skutečnosti může různit a její hodnocení je ryze subjektivním aspektem.

:: Neupravené fotografie

- Neupravené fotografie odevzdávám pouze u svatebního focení ve formátu .jpeg.

:: Ostatní

Cestovné 10 Kč/km mimo Brno tam i zpět - počítáno z místa mého bydliště do místa určení. Svatby do 20km od Brna zdarma, nad 20km od Brna 10 Kč/km tam i zpět - počítáno z místa mého bydliště do místa určení.


TOPlist